تقدیر از فعالان باشگاه دانشکده خبر در جشنواره فیلم فجر

مراسم قدردانی از اعضای گزارش‌گر، عکاس و روابط عمومیِ باشگاه دانشکده خبر برای حضور در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد

مراسم قدردانی و تشکر از سی تن از اعضای باشگاه دانشکده خبر که در سی‌وششمین جشنواره‌ی فیلم فجر با سازمان سینمایی همکاری داشتند، صبح روز پنج‌شنبه 26 بهمن‌ماه در محل باشگاه دانشجوییِ دانشکده خبر برگزار شد. در این مراسم -که با میزبانیِ رییس دانشکده، دکتر محمود احمدی افزادی و مدیر باشگاه دانشکده خبر، دکتر الهام باقری و حضور مدیر روابط عمومی جشنواره‌ی فیلم فجر و دبیران عکس و گزارش جشنواره همراه بود- به 12 عکاس و 14 گزارش‌گر و 4 نیروی تبلیغات جذب دانشجو لوح سپاس پیش‌کش شد.
این گزارش‌گران و عکاسان برای پوشش عکس و خبر مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور در 12 سالن سینمایی سی‌وششمین جشنواره‌ی فیلم فجر برای ده شب حضور داشتند، و گزارش‌ها، مصاحبه‌ها و عکس‌های بولتن و کانال تلگرامیِ جشنواره را تهیه کردند.
در آغاز مراسم، رییس دانشکده، ضمن خیرمقدم به مهمانان از تلاش باشگاه در این ده روز قدردانی کرد، و با تمثیل گرفتن از فیلم «فرار به سوی پیروزی»، باشگاه را رویای دانشجویان و خود خواند، که به‌سرعت در حال رشد است و هر روز به افتتاح یک رویداد نو می‌پردازد.
دکتر احمدی افزادی، در ادامه‌ی سخن خود، نخستین همکاریِ باشگاه دانشجویی دانشکده خبر را با سازمان سینمایی، اسباب خیر دانست که در پوشش خبریِ این رویداد بزرگ کشور، با برنامه‌ریزی در زمان اندک به بهترین شکل به پایان رسید. و افتخار بزرگی را برای باشگاه و دانشکده‌ی خبر به‌همراه آورد.
سپس مدیر باشگاه دانشکده خبر و هماهنگ‌کننده‌ی اعضای حاضر در جشنواره، ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان و استادان دانشکده از سختی‌های روزهای نخست برنامه برای حاضران نکته‌هایی را بیان کرد و افزود: «بخت با ما یار بود که هم دبیر عکس، هم مسؤول بولتن جشنواره زمانی در همین دانشکده‌ی خبر درس می‌خواندند، و درواقع، انگار دانشکده گسترش یافته و به جشنواره کشیده شده‌‌است، تا جایی که آرامش و صمیمیت باشگاه تا خود محیط جشنواره نیز نفوذ کرده بود.»
دکتر باقری در ادامه از بیش از 1600 فریم عکس و 60 گزارش و مصاحبه‌ی اعضای باشگاه سخن گفت که اغلب آن در کانال جشنواره منتشر شده‌است.
در ادامه‌ی مراسم، مسعود نجفی، مدیر سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر برای حاضران از این همکاریِ دوسویه ابراز رضایت کرد و گفت: «بی‌شک پس از این رویداد موفق، باز هم سازمان سینمایی با دانشکده خبر و باشگاه آن همکاریِ خود را ادامه خواهد داد.»
سخنرانان بعدی استاد شهیدی‌فر، مدرس دانشکده خبر، حسن هندی دبیر عکس جشنواره، علی افشار دبیر گزارش و بولتن جشنواره، و عرفان پهلوانی مدیر گروه دیداری-شنیداری دانشکده سخنانی درمورد این رویداد موفق ایراد کردند.
استاد شهیدی‌فر که سال‌ها مجریِ اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر نیز بود، در سخنان خود به اعضای باشگاه یادآوری کرد که حضور در بخش خبر و عکس مهم‌ترین رویداد فرهنگیِ کشور، فرصت طلایی و مهمی‌ست که نصیب هر کسی نمی‌شود. وی در ادامه‌ی سخنان خود افزود: «دانشجویان باید قدر این فرصت را بدانند و سپاس‌گزار فرصت‌ کارورزی‌ای باشند، که باشگاه در اختیارشان می‌گذارد.»
هم‌چنین علی افشار، از ایده‌ی اولیه‌ی این طرح و حضور دانشجویان عکاس و خبرنگار در جشنواره، سخن گفت و ابراز کرد: «وقتی این ایده را در آذرماه امسال به آقای نجفی گفتم، گمانم به استفاده از دانشجویان رشته‌های سینمایی بود؛ اما با شنیدن پیشنهاد حضور دانشجویان دانشکده خبر، که خودم را نیز از آنان می‌دانستم، این ایده به ثمر نشست و نسل نویی از گزارشگران و عکاسان جشنواره فیلم پدید آمد.»
در ادامه‌ی مراسم، با اهدای لوح سپاس به اعضای حاضر در سی‌وششمین جشنواره‌ی فیلم فجر از ایشان قدردانی شد.
از دیگر برنامه‌های باشگاه در این روز، حضور برخی فارغ‌التحصیلان دانشکده و برپاییِ جشن تولد برای میلاد بهشتی، از عکاسان حرفه‌ییِ سینما و دانش‌آموخته‌ی دانشکده خبر، بود. وی نیز چندین سال عکاس جشنواره‌ی فیلم فجر است.
در پایان این مراسم، مهمانان برای صرف ناهار به فودکورت دانشکده راهنمایی شدند، و ساعت‌های خوشی را در کنار هم گذراندند.

 

گزارش تصویری:

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه