یک هفته‌ی دانشکده خبر با قدردانی از هفته‌ی معلم

«یک هفته‌ی دانشکده خبر با قدردانی از هفته‌ی معلم»

هفته‌ی معلم را گرامی داشتیم. از شنبه پانزدهم، تا پنج‌شنبه بیستم اردی‌بهشت‌ماه 1397. آن‌قدر که از دست و دل‌مان برمی‌آمد. بسیاری همراهی‌مان کردند. نوشتیم: «تنها صداست که می‌ماند…» زیرا مهم‌ترین ابزار استادان و معلمان، صداست، که همواره در ذهن دانشجویان و شاگردان‌شان آنان را ماندگار می‌کند.

هرچند به روزهای نخست هفته‌ی معلم (از دوازدهم تا چهاردهم اردی‌بهشت) نرسیدیم -که با تعطیلیِ نیمه‌ی شعبان مصادف شد و درعمل سه روز از دست رفت- اما از شنبه نزدیکی‌های ظهر، لوح‌ها و گل‌ها آماده بودند.

در طرحی که باشگاه دانشجوییِ دانشکده خبر به جناب دکتر احمدی افزادی، رییس دانشکده خبر پیشنهاد داد، به جای برگزاریِ جشن روز معلم در یک روز خاص، تصمیم بر آن شد، که روز به روز و ساعت به ساعت به کلاس‌های درس برویم و از هر استاد ارجمند دانشکده جلوی دانشجویان قدردانی نماییم. و این کار، همت عظیم می‌خواست.

تفکیک روزانه‌ی کلاس‌های درس هر استاد، آماده‌سازیِ لوح‌ها برای هر روز و خرید روزانه‌ی گل، کمابیش تیم اجراییِ باشگاه را درگذر یک هفته درگیر کرده بود:

با یاریِ چند تن از یاران همیشگی باشگاه، فهرست بلندبالای استادان گروه‌های پنجگانه‌ی دانشکده استخراج شد، تا برای 165 مدرس دانشکده لوح تهیه شود، و روز به روز، در کنار معاونان دانشکده و با همراهیِ برخی استادان دیگر، کار پیش‌کش کردن لوح‌ و گل را به استادان ارجمند دانشکده به پایان رسانند.

این کار پرشکوه –که اغلب استادان از آن قدردانی کردند و آن را ستودند- البته کاری جمعی بود. باشگاهیان و مسؤولان دانشکده در کنار هم، خواستند یک صدا این سخن را به گوش دانشجویان و استادان برسانند، که به‌راستی شغل معلمی، شغل پیامبران است، و آنان که بر این مسند تکیه زده‌اند، به‌درستی و به‌خوبی از کلام و نیت و رفتارشان پاس‌داری می‌کنند، تا نماینده‌ی راستین آن فرستادگان الاهی باشند و نماد انسانیت و پارسایی برای دانشجویان‌شان.

هرچند در پایان هفته‌، برخی لوح‌ها به دست استادان نرسید، که دلیل‌اش گاهی، تشکیل نشدن کلاس برخی استادان بود، و گاهی بی‌نظمی‌های ما در اجرای به‌موقع پیش‌کش کردن لوح‌ها، با وجود این، لبخند شادی و نگاه پرشور استادان، به ما امیدواری داد که راه‌مان درست بود و ارزشمند. به قول جناب آقای پاکروان، یکی از مدرسان دانشکده: «این کارِ عظیم تاکنون در دانشکده‌ی دیگری سابقه نداشته یا دست‌کم کم‌نظیر بوده‌است.»

امیدواریم هر روز در دانشکده خبر جایگاه استادان رفیع‌تر بشود، که افتخار و اعتبار دانشکده خبر هستند.

 

نویسنده:

الهام باقری،مدیر باشگاه

 

 

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه