روزنامه‌نگاری جامع

 

یک روزنامه‌نگار در دوره‌ی جدید رسانه‌های دیجیتال و آنلاین باید به مدل‌های مختلف تولید و انتشار پیام و محتوای خود تسلط کافی داشته باشد. امروز دیگر روش‌های سنتی انتقال پیام، ماننده تولید متن برای رسانه‌ّای چاپی، به تنهایی جوابگوی نیاز مخاطب نیست و تکنیک‌های جدید و جامعی برای جذب مخاطب خلق شده‌اند.

 

برترین رسانه‌های دنیا امروز از تکنیک تولید محتوای چند رسانه‌ای، پادکست، دیدیو کست و ولاگ، کارتون‌های داینامیک، فوتوژورنالیسم مدرن، اینفوگرافیک و سایر روش‌های جذاب استفاده می‌کنند تا مخاطب را به خود جلب کنند. تنها در صورت اعتماد مخاطب به یک رسانه است که پیام آن رسانه به گونه‌ای مؤثر، منتقل خواهد شد. این اعتماد در سایه‌ی توجه همه‌جانبه حاصل خواهد شد. رسانه‌های مختلفی با تکنیک‌های بسیار زیادی درصدد جلب اعتماد مخاطب هستند و البته این اعتماد به سختی به سمت یک رسانه معطوف می‌شود.

 

در چنین فضایی رسانه‌های جامع به دنبال مرجعیت برای سایر رسانه‌های کوچک و بزرگ هستند تا در انتقال اخبار بسیار رساتر و مؤثرتر عمل کنند. برای جامع شدن یک رسانه و تبدیل آن به رسانه‌ی مرجع باید از اصول روزنامه‌نگاری جامع تبعیت کرد.

 

دوره‌ها به صورت تعاملی و با مشارکت بالای هنرجویان انجام خواهد شد. مهارت‌های مختلف به صورت عملی به تمام شرکت‌کنندگان آموزش داده خواهد شد و در پایان دوره، برترین افراد به رسانه‌های مختلف برای کاراموزی عملی معرفی می‌شوند. دوره‌ی روزنامه‌نگاری جامع برای دانشجویان رشته‌ی روزنامه‌نگاری و افرادی که دست کم یک سال است وارد مطبوعات شده‌اند بسیار توصیه می‌شود. لازم به توضیح نیست که در دوره‌های آزاد، آموزش‌ها به گونه‌ای صورت می‌گیرد که هنرجویان مهارت‌ها را با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری از کلاس‌های دانشگاهی فرامی‌گیرند.

 

اگر میل به پیشرفت در فضای رسانه‌ای کشور دارید با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را چندین برابر کنید. با برتری عملی در حرفه‌ی خود شایستگی‌تان را به مدیران رسانه‌های مختلف کشور اثبات کنید و به سرعت رشد کنید.

 

همچنین اگر در حوزه‌ی بازاریابی محتوا فعال هستید و مایلید با تکنیک‌های تولید محتوا برای کسب‌وکارها آشنا شوید در این دوره شرکت کنید.

 

مباحثی که در طول این دوره مطرح میشود:

 • چندرسانه ای
 • پادکست
 • ویدیوکست / ولاگ
 • گزارشگری تصویری
 • کارتون
 • فوتوژورنالیسم
 • اینفوگرافیک
 • تدوین

 

محل تشکیل کلاس: تهران – میدان ولیعصر – دانشکده خبر

مدرس:

گزارشگری تصویری :       جناب آقای محمد قانونی – گزارشگر گروه اجتماعی شبکه 3 و 5

شروع دوره:

زمان برگزاری:

 

شهریه : 900 هزار تومان

 

هنرجویان پس از پایان دوره و برگزاری امتحان، گواهی نامه پایان دوره روزنامه نگاری جامع  از دانشکده خبر (وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران) دریافت میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن / تلگرام 09901414522 تماس حاصل فرمایید.

آیدی کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:  @newsacA

 

روزنامه نگاری جامع

 • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, bmp.
 • قیمت: 50,000 تومان
  * این هزنیه صرفا جهت پیش ثبت نام میباشد.