اصول نگارش در مطبوعات

 

 

نگارش صحیح زبان و خط فارسی نکته‌ی ساده‌ای است که متأسفانه بسیاری از روزنامه‌نگاران حرفه‌ای نیز گاهی در آن دچار لغزش‌های بزرگ می‌شوند. اگر می‌خواهید فعالیت رسانه‌ای شما مهم‌تر و تأثیرگذارتر از رقبایتان باشد باید با تکنیک‌های درست‌نویسی در حرفه‌ی روزنامه‌نگاری آشنا باشید.

 

درست‌نویسی تنها بلد بودن املای صحیح کلمات نیست؛ تسلط بر رسم‌الخط زبان و ادبیات فارسی، آشنایی به اصول ویراستاری، فراگیری روش صحیح استفاده از فرهنگ لغت، بازخوانی پیش از انتشار مطالب و اخبار، بازآفرینی مطالب و اخبار، بررسی اعتبار اطلاعات به دست آمده پیرامون یک موضوع، تهیه‌ی یک گزارش بی‌نقص با وجود تناقضات آماری متعدد در اخبار رسانه‌های مختلف بخشی از تکنیک‌هایی هستند که یک روزنامه‌نگار باید بر آنها مسلط باشد.

 

روش‌های ساده و در عین حال دقیق برای سوژه‌یابی، گزارشگری، انتخاب تیتر، مصاحبه، گزارش‌نویسی، خبرنویسی، تدوین یادداشت به هنرجویان آموزش داده می‌شود. شرکت‌کنندگان در این دوره باید با مقدمات خبرنویسی و روزنامه‌نگاری آشنا باشند. همچنین مباحث مربوط به اخلاق حرفه‌ی روزنامه‌نگاری در این دوره مطرح خواهد شد.

 

دوره‌ها به صورت تعاملی و با مشارکت بالای هنرجویان انجام خواهد شد. مهارت‌های مختلف به صورت عملی به تمام شرکت‌کنندگان آموزش داده خواهد شد و در پایان دوره، برترین افراد به رسانه‌های مختلف برای کاراموزی عملی معرفی می‌شوند. دوره‌ی اصول نگارش در مطبوعات برای دانشجویان رشته‌ی روزنامه‌نگاری و افرادی که به تازگی وارد مطبوعات شده‌اند بسیار توصیه می‌شود. لازم به توضیح نیست که در دوره‌های آزاد، آموزش‌ها به گونه‌ای صورت می‌گیرد که هنرجویان مهارت‌ها را با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری از کلاس‌های دانشگاهی فرامی‌گیرند.

 

اگر میل به پیشرفت در فضای رسانه‌ای کشور دارید با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را چندین برابر کنید. با برتری عملی در حرفه‌ی خود شایستگی‌تان را به مدیران رسانه‌های مختلف کشور اثبات کنید و به سرعت رشد کنید.

 

همچنین اگر در حوزه‌ی بازاریابی محتوا فعال هستید و مایلید با تکنیک‌های تولید محتوا برای کسب‌وکارها آشنا شوید در این دوره شرکت کنید.

 

مباحثی که در طول این دوره مطرح میشود:

 • رسم الخط
 • ویرایش
 • استفاده از فرهنگ لغت
 • بازخوانی پیش از انتشار
 • بازآفرینی خبر
 • بررسی اعتبار اطلاعات
 • تناقضات آماری

 

محل تشکیل کلاس: تهران – میدان ولیعصر – دانشکده خبر

مدرس:

شروع دوره:

زمان برگزاری:

 

شهریه : 800 هزار تومان

 

هنرجویان پس از پایان دوره و برگزاری امتحان، گواهی نامه پایان دوره اصول نگارش در مطبوعات از دانشکده خبر (وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران) دریافت میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن / تلگرام 09901414522 تماس حاصل فرمایید.

آیدی کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:  @newsacA

اصول نگارش در مطبوعات

 • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, bmp.
 • قیمت: 50,000 تومان
  * این هزنیه صرفا جهت پیش ثبت نام میباشد.